GRUPA PARAMED

Ratownictwo Medyczne

Kurs z zakresu Pierwszej Pomocy dla dzieci: "Jestem Mały Ratowniczek"


Pragniemy Państwu zaproponować zorganizowanie w placówce dydaktycznej szkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy skierowanego dla dzieci. Szkolenie „Entliczek pentliczek jestem Mały Ratowniczek” jest autorskim projektem Grupy Ratownictwa Medycznego Pa_Ra-Med, stworzonym z myślą o dzieciach i dostosowanym do ich wieku. W projekcie mogą wziąć udział dzieci do lat 10.

 

Podczas szkolenia dzieci zdobędą wiedzę o służbach ratowniczych- układając autorskie puzzle dydaktyczne, następnie nauczą się numerów alarmowych i podejmą próbę przeprowadzenia symulowanej rozmowy z dyspozytorem medycznym. Nauczą się również piosenki o numerze alarmowym 112. Mali kursanci posiądą wiedzę na temat oceny stanu przytomności osoby poszkodowanej oraz oddechu, będą także miały możliwość wykonania ucisków klatki piersiowej na fantomie. Każdy z małych ratowników pozna też wyposażenie plecaka ratowniczego i dowie się, do czego służą poszczególne sprzęty. Nasi  kursanci będą mieli okazję posłuchać pracy serca przy pomocy stetoskopu, a także poznać mechanizm działania ssaka ręcznego. Uatrakcyjnieniem całego szkolenia są konkursy z zakresu bandażowania na czas oraz prace plastyczne – rękawiczkowe stworki i kolorowanki. Dla zwycięzców przewidujemy drobne upominki w postaci kolorowanek, naklejek lub kredek.

 

Prowadzący szkolenie zadbają o przyjemną atmosferę szkolenia i dołożą wszelkich starań, aby dzieci odebrały zajęcia nie tylko jako dobrą zabawę, ale również jako cenną lekcję na przyszłość. Naszą kadrę stanowią praktycy pracujący na co dzień w Zakładach Opieki Zdrowotnej oraz innych instytucjach pożytku publicznego, którzy dzięki nauce przez zabawę, przekażą informacje dostosowane do wieku dzieci. Na koniec szkolenia każdy Mały Ratownik otrzyma dyplom potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności: „Jestem mały ratowniczek”.

 

Już dzisiaj zgłoś swoich uczniów na szkolenie- Wasza szkoła stanie się bezpieczniejsza, a Mali Ratownicy będą z siebie dumni!